Adresa:                    (mapa)

Mliečna 1     

040 14  Košice 

Stránkové hodiny:

Pondelok:
8:00 - 12:00
13:00 - 15:00
Streda:
8:00 - 12:00
13:00 - 16:30
Piatok:
8:00 - 12:00

Maratón prinesie oddnes do košických ulíc viaceré dopravné obmedzenia

V súvislosti s konaním 96. ročníka Medzinárodného maratónu mieru je potrebné oddnes až do pondelka 7. októbra počítať s viacerými dopravnými obmedzeniami aj presmerovaním mestskej hromadnej dopravy.

 

Od štvrtku, 3. 10. 2019 od 18.00 hod. do pondelka, 7. 10. 2019 do 12.00 hod. bude uzavretá Hlavná ulica od Pribinovej ul. po Štúrovu. V priestore parkoviska medzi OD Dargov a Hotelom Double Tree by Hilton vytvoria organizátori priestor štartu a cieľa MMM.

Na Pribinovej ulici bude zákaz zastavenia – parkovacie miesta sú vyhradené pre vozidlá RTVS. Ďalšie dopravné obmedzenia nájdete v nasledujúcom prehľade.

 

Sobota - 05. 10. 2019

Od 7.00 hod. (do 6. 10. 2019 do 18.00)

Uzávierka Rooseveltovej ulice od Krmanovej po Hlavnú, Pribinovej ulice od Hlavnej po Mojmírovu z dôvodu zabezpečenia priestoru ŠTART – CIEĽ.

Od 8.00 hod.

Námestie osloboditeľov od ulice Protifašistických bojovníkov po Mojmírovu – Štúrovu ulicu Úplná uzávera cestnej premávky okrem MHD.

Od 12.00 hod. (do skončenia podujatia)

Uzávera parkovísk pozdĺž trate MMM na ul. Komenského, Národná trieda, Čsl. armády,   parkovisko na Južnej triede pri Hotelovej akadémii v Košiciach.

18.30 hod. – 20.00 hod.

Nám. Maratónu mieru – Zapálenie maratónskeho ohňa

Uzávera a obchádzka regulovaná priamo na mieste príslušníkmi Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach z Krajského dopravného inšpektorátu.

 

Nedeľa - 06. 10. 2019

Od 6.30 hod. – 15.30 hod.

Námestie osloboditeľov od ulice Protifašistických bojovníkov po Mojmírovu – Štúrovu ulicu Na tomto úseku nastane úplná dopravná uzávera vrátane MHD aj električiek.

Uzávierka a obchádzka regulovaná priamo na mieste príslušníkmi Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach z Krajského dopravného inšpektorátu.

 

8:00 hod. – 15.30 hod.

Úplná uzávierka ulíc: Hlavná, Nám. Maratónu mieru, Komenského, križovatka Komenského – Hlinkova, spojnica k parku na Aničke, prístupová komunikácia k reštaurácií Ryba, komunikácia k tenisovým kurtom, Vodárenská, Národná trieda, Gorkého, Štefánikova dolná, Protifašistických bojovníkov, Jantárová, Južná trieda včítane otočky pred Domom Techniky, Holubyho, Rastislavova, Moyzesova, Čsl. armády, Watsonova.

Uzávierka a obchádzka regulovaná priamo na mieste príslušníkmi Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach z Krajského dopravného inšpektorátu.

 

Pondelok - 07. 10. 2019

Od 9.00 hod.

Hlavná ulica (vždy len jeden smer)

Úplná uzávera z dôvodu likvidácie nadchodov.

Počas trvania podujatia od 6. 10.2019 od 7.30 hod. do skončenia podujatia bude vypnutá cestná svetelná signalizácia na celej trase maratónskeho behu. Zapnutá bude postupne za uzatváracím vozidlom po ukončení pretekov.

 

Jednotlivé prístupové komunikácie k maratónskej trati budú pod dohľadom príslušníkov Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach – KDI. Mestská hromadná doprava bude zabezpečená DPMK a.s. O zmenách liniek MHD bude DPMK informovať na svojej stránke www.dpmk.sk a zároveň vypraví aj mimoriadny spoj do U.S. Steelu s odchodom zo Staničného námestia.

 

Hlavné obchádzkové trasy počas MMM 

 

SMER  Prešov - Centrum a opačne

  • z diaľnice od Prešova sa autom dostanete po odbočenie do Tesca a mestskej časti Džungla, prípadne cez Rampovú ulicu do širšieho centra
  • vozidlá prichádzajúce  po Palackého ulici do centra budú odklonené smerom na ulicu Protifašistických bojovníkov - Štefanikovu a na kruhovom objazde odklonené na Masarykovu ulicu. Bočnými ulicami sa autom dostanete až na Študentskú ulicu a následne po Hlinkovej smer Tesco, Prešov .

 

Smer Južná trieda od Barce

  • z Južnej triedy je umožnený prejazd Jantárovou ulicou až na križovatku s ulicou Palackého. Na tomto úseku, od Palackého ulici nebude umožnená cestná premávka vozidiel smerom na Južnú triedu.

 

Smer od Železníkov na Rastislavovu

  • z Gemerskej ulice Vás odklonia na Rastislavovu smerom na Juh. Oproti od Holubyho ulice, pobežia maratónci.    

 

Smer po Moldavskej do centra

  • vozidlá odklonia na križovatke Žižkova-Kuzmányho.

 

Smer Podhradová cez Vodárenskú

  • Vodárenská je dočasným dopravným značením zjednosmernená od Hlinkovej v smere na Podhradovú (v opačnom smere bežia maratónci). Sťažený je prejazd križovatkou Kostolianska cesta – Cesta pod Hradovou (len podľa pokynov polície).

 

Smer z Terasy ku amfiteátru

  • autom prejdete Festivalové námestie a do centra po Kuzmányho ulicu. Po Kuzmányho ulici až ku križovatke Štúrova - Moldavská - Žižkova.

 

Smer Margecany, Sp. Nová Ves,

  • Z Triedy SNP pred Festivalovým nám. je umožnený prejazd do protismeru cez koľaje v smere na ulicu Watsonovu. Watsonova ulica je rozdelená dopravnými kužeľmi. Jazdné pruhy smerom ku Komenského ulici sú vyhradené pre bežcov. Na opačnej strane bude obojsmerná premávka po ulicu Hurbanovu. Odbočením na ulicu F. Urbánka sa vozidlom dostanete z mesta od a do Čermeľa, na Podhradovú a v smere  Margecany a Spišská Nová Ves.

 

Smer Kysak, ZOO Kavečany

  • premávka presmerovaná na Kostolianskej ceste cez železničné priecestie do Ťahanoviec na Magnezitársku ulicu. Po tejto trase cez Magnezitársku sa dostanete z mesta na smer Kysak do mesta. Na vyznačenej odbočke po účelovej komunikácii je prístup do ZOO Kavečany.

 

DÔLEŽITÉ
KONTAKTY
img

Tiesňové volanie: 112
Mestská polícia: 159
Elektrina - poruchová linka: 0800 123 332
Plyn - poruchová linka: 0850 111 727
Voda - poruchová služba: 055 / 642 7507
Veterinárna pohotovosť: 0908 332 012

 

© 2015 Mestská časť Košice - Košická Nová Ves
img

Mestská časť Košice - Košická Nová Ves
Mliečna 1, 040 14 Košice
IČO: 00 690 996
www.kosickanovaves.sk
technický prevádzkovateľ: MRAK s.r.o, www.mrak.sk

ochrana osobných údajov